Galerii

Kadripäeval külastasid ka meie päevakeskust Kadrid. Midagi head peab see tähendama.

Oktoobris sai käidud kahe grupiga ja kahel nädalal Paides Wittensteini ajakeskuses. Soovitan väga.Hea on ka see,et mõlemal korral oli programm natuke erinev.Vallatu siiski!

Augustis oli Tähtvere Päevakeskuse juubel.Päevakeskus sai juba 25.aastaseks. Juubelit tähistasime Lodjakojas.Külaliste seas olid ka 25.aastat tagasi töötanud inimesed. Külalistele esinesid meie tantsurühmad ja laulis meie ansambel. Meile laulis Boris Lehtlaan ja Are Jaama.Tordi tegi meile meie maja Ingeri Kohvik. Õhtut juhtis Raul Kivi ja fotograaf oli Tiit Hellenurm.Suur tänu ka Bussijuht Urmas Bendile,kes sõidutas meie külalisi peole ja tagasi. Suur tänu kõikidele külalistele! Ja palju õnne meile kõigile!

Tähistasime vanavanemate päeva. Meile tantsisid Kullakesed ja StarDust.Anu eestvedamisel tantsisime kõik. Oli tore päev. Aitäh kõigile,kes kohale tulid!

Nagu lubatud oli tegi Kadri Karp meile teoreetilise ja praktilise õunapuude lõikuse.Kõik oli arusaadav,aga palju ka meelde jäi,seda ei tea. Eks järgmisel aastal ole näha. Kadri hakkas õunapuid kohe halastamatult lõikuma. Minu õunapuud said küll nüüd väga lühikese soengu. Ma loodan,et nad on selle eest tänulikud.Mõned pildid siis:

27.aprillil külastas meie Päevakeskust delegatsioon Narvast, et tutvuda meie maja ja huviringide tegevustega. Tegime neile väikese üllatuse. Meil oli üles pandud näitus tehtud käsitöödest,mis neile väga meeldis. Käsitööklassis ootas meid Anu,kes tegi neile mälutreeningu tunni ja millega saadi hästi hakkama. Pärast tegid oma etteasted meie tantsurühmad. Narva linnapea kinkis meile Narva südame . Meid kutsuti ka Narva külla.

Esimest korda kutsusime Päevakeskusesse teatri külla. Üritus läks korda ja oli tore pühapäev. Suured tänud Vastse-Kuuste näiteringile ja nende juhendajale. Tänud kõigile,kes vaatama tulid.

Veebruar on möödas ja möödas on ka sõbrapäev ja Vabariigi aastapäev. Neid päevi tähistasime seekord teistmoodi. Sõbrapäeval laulsime Anu juhendamisel ise ja Vabariigi aastapäeva viisid meil läbi meie enda rahvatantsijad ja see oli väga tore. 1.märtsil oli vastlapäev. Meil oli kohvikklubi,kus meie teadlikkust suurendas puuviljade ja marjade osas MÜ aiandusprofessor Kadri Karp. Laulis meile saatest”Su nägu kõlab varsti tuttavalt” tuntuks saanud Pelle Põldma. Väike galerii nendest üritustest:

Sai siis punkt pandud 2021.aastale väikese jõulupeoga. Kuna pidime osavõtjate arvu piirama,siis pool seltskonda oli jõulupeol ja poole seltskonnaga võtsime vastu Tiigriaastat. Väikene meenutus mõlemast peost ja meie toredatest esinejatest ja osavõtjatest.

MAALINÄITUS

Meie KULLAKESED

Seekord lilleseade tunnis tehti selliseid kauneid lillekorve!

Meenutusi Sibulatee reisist.Külastasime samovarimaja,kus oli meil juhuslikult kaasas ka oma maskott,kes sinna hästi sobis. Vaatasime Peipsi järve,Ninaküla.Tutvusime Alatskivi lossi ajalooga,einestasime Mustvee sadamakohvikus ja käisime ära Kääpas. Reis oli lõbus ja tore.Täname kõiki osalejaid.

14.sept.oli meil siis täielik elamuste päev.Kõigepealt käisime ära piimandusmuuseumis,kus tegime võid ja karaskit. Täielik nostalgia. Siis käisime söömas kuulsas Imavere kõrtsis. Edasi sõitsime Paide ajakeskusesse Wittenstein. See oli täielik elamus. Naerda sai nii palju. Käisime vaatasime ära ka Pärdi valge klaveri. Seltskond oli SUPPER!

Augustis sai tehtud üks pikk pikk reis.Sai ikka päris palju kõnnitud.Ilm soosis meid,kuigi õhtul hakkas ka sadama.Alustasime oma reisi Taevaskojast,edasi tegime lühikese matka Piusa koobaste juures.Obinitsas käisime lauluema kuju juures,kus võttis laulu üles meie Anu ja kõik laulsid kaasa.Vastseliina linnuses,peale mäest üles-alla käimist,jõudsid veel laululaval Asta,Laube,Luule ja Rosalie ka tantsida.Peale seda tegime söögipausi ilusas Hämsa kõrtsis. Edasi saatis meid väikene vihm. Rõuges ronisid kõige julgemad ka üles vaatetorni(kurepessa). Ja siis Paganamaa…. Minu mälestustes oli see imeilus koht nelja järvega. Aga nüüd….. Bussijuht raius teed läbi metsa,et vaatetorni juurde jõuda. Kohale jõudes ei olnud seal ühtegi järve näha ainult suured puud…. Milline ilu lastud raisku minna! Väga kahju! Kõige julgemad,kes ronisid kõrgele vaatetorni,said näha ainult ühte järve! Edasi põikasime korraks sisse Vastse-Roosa “Tõe ja Õiguse”võttekohta. Kuna vihm meid kimbutas,siis sõitsime koju. Kõik olid veidi väsinud,aga rõõmsad.Aitäh meeldiva seltskonna eest!Nüüd ka väike pildigalerii:

Meie hooaeg sai ilusa lõpu. Reis algas Mõrrakuuri,kus me sõime angerja suppi.Edasi tuli Tõrva,Pokardi mõis,Viljandi,Aruotsa talu kodumuuseum,Oiu matkarada ja punkti panime Maie juures väikese piknikuga. Täname kõiki selle meeldiva seltskonna eest.Ilusat suve ja kohtume augustis!

21.juunil oli meil ilus suvekontsert,kus esines meie ansambel LAULURÕÕM. Kahjuks see kuum ilm tõi kuulama natuke vähe inimesi. Aitäh neile,kes kohale tulid! Aitäh ansamblile,kes vaatamata kuumale ilmale, meile ikkagi esines. Aitäh Anule,kes tuli laulma ka oma sünnipäeval. Palju õnne talle ka siin!

Nii kaua oodatud …ja algus tehtud. Aitäh väga toredale,lõbusale ja mõistvale reisi-seltskonnale! Meenutus siis sellest toredast reisist vesiveskisse Murimäe veinikeldrisse,kus meid kohe võtsid vastu Muri 1 ja Muri 2. Ammutasime energiat energiasambast ja külastasime Otepää toredaid paiku.

Eile tegi reisiklubi laevareisi emajõel juhendaja Sirli eestvedamisel. Ilm oli ilus ja päikseline. Tublid,kes osalesid.

EILE ANU KÄSITÖÖTUNNIS TEHTI VÄGA ILUSAID SIIDISALLE,MIDA NÄETE MEIE KAELAS. INSPIRATSIOONIKS TEILE NÄOMASKID JÄRGMISEKS TUNNIKS.


OLGE JA JÄÄGE TERVEKS!


EILE KOHTUMINE TARTU ABILINNAPEA MIHKEL LEESIGA.


KOLMAPÄEVAL LILLESEADE TUNNIS:

OKTOOBRIST HAKKAB MEIE SAALI SEINU KAUNISTAMA MEIE ENDA MAALIRINGI INIMESTE TÖÖD, KES ON ÕPPINUD MAALIMIST AINULT KAKS AASTAT. NENDE JUHENDAJA ON SIRJE PETERSEN,KES TEEB SEDA TÖÖD TÄIE PÜHENDUMUSEGA. PRAEGU ON ÜLEVAL NÄITUS KOIDU VARINURME MAALIDEST.


SIRLI KÄSITÖÖTUNNIS

Sirli käsitöötunnis käis susside meisterdamine ja siin nad on:


September algas meil väga tegusalt. Külastasime Tartus vahakujude näitust.


Käisime reisil Keila Joa lossis,kus oli ballikleitide näitus.


Einestasime ilusas Lohusalu pubis.


Külastasime Arvo Pärdi keskust. Ja käisime ka seal kõrges tornis .


Vaatasime üle Rakvere linnuse ja uue Vallimäe. Kahju ainult,et ei näinud tuledes seda ilu.


15.septembril kuulasime vanavanematele pühendatud kontserti,kus esines

meie maja ansambel LAULURÕÕM.SAIME SIISKI JUUNIS REISILE SÕITA. KÄISIME ALLIKUKIVI VEINIMÕISAS.

NII ILUSTI VÕETI MEID VASTU.

VEINIMÕISA OMANIK TUTVUSTAB MEILE MÕISA AJALUGU.

TUTVUME VEINI TEGEMISEGA.

VEINIMÕISAS PEAB KA VEINI DEGUSTEERIMA.


JÄRGMINE KOHT SIIS ALPAKA FARM

PEREMEES JA PERENAINE. PERENAINE RÄÄGIB MEILE ALPAKADEST JA LAAMADEST .

KÕIGI LEMMIK JESPER.

MINILAMBA POEG,KES VAJAB SÖÖTMISEL ABI.


JÄRGMISE PÄEVA GIID,KES OLI VÄGA PÕHJALIK JA RÄÄKIS HÄSTI HUVITAVALT. JA TA TEADIS KÕIKI ALPAKASID NIMEPIDI.

JÄRGMINE TORI PÕRGU.


OMA REISI LÕPETASIME SOOMAAL.

TÄNAN SELLE TOREDA SELTSKONNA EEST. REIS OLI VÄGA TORE JA ILM OLI HEA!


14. VEEBRUARIL TÄHISTASIME SÕBRAPÄEVA KONTSERDIGA. ALUSTUSEKS LUGES ERE ILUSA SÕBRAPÄEVA LUULETUSE. LAULIS MEILE MEIE MAJA UUS ANSAMBEL LAULURÕÕM JA OMA MALBE HÄÄLEGA MADE. LÕPETUSEKS TEGI HANS ÜHISLAULMIST. AITÄH KÕIGILE,KES KUULAMA TULID.


VABARIIGI AASTAPÄEVA TÄHISTASIME SEEKORD KONTSERDIGA. LAULE KODUST,ARMASTUSEST JA KODUMAAST LAULSID MEIE MAJA ANSAMBEL VESKIVIISID JA KÜLALISENA KOOR LINDA. PEALE KONTSERTI PAKUTI KA SUUPISTEID. AITÄH MEELDIVA ELAMUSE EEST! AITÄH KÕIGILE,KES KUULAMA TULID!


MEIE EELMISE AASTA HOOAJA LÕPETAS MEIE HUVIRINGIDEST OSAVÕTJATELE MÕELDUD JÕULUPIDU. AITÄH TEILE,ET TE NII VAPRALT VASTU PIDASITE!

MEILE ESINESID MEIE MAJA LAULUANSAMBLID VESKIVIISID JA LAULURÕÕM. OMA LOOGA”KOSILASED” ESINESID MEILE MEIE NALJAKLUBI TATRAVESKI. TANTSIS JA LAULIS ARMAS MERLYN MOSIN.

KÜLAS KÄIS KA JÕULUVANA,NAGU HEADEL LASTEL IKKA.OMA PAKK LUNASTATI LAULDES,TANTSIDES VÕI LUULETUST LUGEDES.PIRET JA LJUBOV PANID ISEGI JÕULUVANA PUUSARINGE TEGEMA.

TANTSUKS MÄNGIS MEILE NEDSAJA KÜLA BÄND.

NOVEMBRIS OLI MEIL MARDIPÄEVA PIDU.

UHKEMAD MARDID SAID MEELES PEETUD.

TANTSUKS MÄNGIS MUUSIKAKLUBI PÄRNUST.

KÜLLA TULI MART SIITPOOLT EMAJÕGE.

ESINES TANTSUANSAMBEL RÕÕMURULLI.

REIS RIIGA

PÜHAPÄEVAL OLI PÄEV TÄIS ELAMUSI RIIA REIS. ILM OLI KÜLL VIHMANE,AGA LOOMAAIAS ÕNNESTUS KUIVALT ÄRA KÄIA.KÜLASTASIME KA LAIMA SHOKOLAADI MUUSEUMI.SEE KÕIK OLI VÄIKE NAUDING JA SISSEJUHATUS ÕHTUSEKS ELAMUSEKS,MILLEKS OLI SARAH BRIGTHMANI KONTSERT.

SÜGISPIDU

SUVI ON MINEMAS,SÜGIS ON TULEMAS. VÕTAME SÜGISE VASTU. VÕTSIMEGI! TOREDA PEOGA! TANTSUKS MÄNGIS MEILE ANSAMBEL “TALISMAN”. ESINESID MEIE MAJA TANTSURÜHMAD JA MEIE MAJA LAULJAD.ESINES MEIE MAJA NALJAKLUBI JA TOIMUS KA VÄIKE VIKTORIIN.

PARANDUSKOHVIK

NÄDAL TAGASI OLI MEIL KÜLAS PARANDUSKOHVIK. VÄIKE MEENUTUS SELLEST:

KANTRIFESTIVAL SOMPAS

Klubi maja on ehitatud 1955.aastal. Maja on ikka väga väärikas ja ilus.

TORE PÄEV JA TUBLID VÕISTLEJAD TERVISEOLÜMPIAL.MEIE PÄEVAKESKUSEST OSALES LAUSA VIIS VÕISTKONDA. KÕIK OLID VÄGA TUBLID. TÄHTIS POLE KOHT VAID OSAVÕTT. JA TUJU OLI KÕIGIL HEA.

IMEILUS PÄEV MEENIKUNNO RABAS. ILMATAADI KÄEST SAI KA ILUS ILM TELLITUD. PÄIKE PAISTIS JA TUJU HEA.

HOOAEG SAI AVATUD TOREDA PEOGA. SEEKORD MEIE ENDA MAJA INIMESED OLID VAATAJA ROLLIS JA MEILE ESINESID KÜLALISED.MEIL OLID KÜLAS JA ESINESID MEILE HUUMORIKLUBI”KIHVA”,TANTSU – RÜHMAD “SALOME”, MEIE OMA HANS MURRAND OMA UUE PÄEVA- KESKUSE ANSAMBLIGA JA RAHVA PANI LIIKUMA ANU JONUKS. PIDU OLI TORE. AITÄH NEILE KÕIGILE!

20.AUGUSTIL SAI KÄIDUD NARVAS” KREMLI ÖÖBIKUID VAATAMAS.OMA REISIL PÕIKASIME LÄBI KA EESTI ÜHEST KUMMITUSLINNAST NIMEGA VIIVIKONNA. ÜHTEGI KUMMITUST KÜLL EI KOHANUD JA ISEGI INIMESI LIIKUS,AGA PALJU MAJU OLI KÜLL TÜHJAD. KURB.

SEEJÄREL KÜLASTASIME MAAGILIST KOHTA-NAGU HELESININE LAGUUN. SEE OLI NARVA ELEKTRIJAAMA SETTEBASSEIN. ILUS OLI.

JA SIIS KUULSASSE KREENHOLMI EKSKURSIOONILE. KÕNDIDA TULI PALJU JA VÕIB OLLA OLEKS PIDANUD ISTUMISKOHTI OLEMA, AGA KÕIK PIDASID SIISKI VAPRALT VASTU.

ÄRA SAI KÄIDUD KA PROMENAADIL.

KÄISIME KA KIRIKUST LÄBI…

LÕPUKS ” KREMLI ÖÖBIKUD”. ETENDUS OLI TÕELISELT HEA. JA MUIDUGI VEDAS KA ILMAGA VÄGA. AITÄH TOREDALE SELTSKONNALE! UUTE SEIKLUSTENI!


31.märtsil toimus Kongutas memme-taadi lustipidu. Päevakeskusest osalesid kõik meie tantsurühmad.


14.märtsil tähistasime emakeelepäeva.Ago oli teinud selle väga huvitavaks. Ta tutvustas meile emakeelepäeva ajalugu,luges ilusaid luuletusi,kuulasime muusikat ja lõpuks tegi ka viktoriini uutest sõnadest. Aitäh talle!


7.märtsil tähistasime vastlapäeva ja  naistepäeva. Pidu oli meeleolukas. Esinesid tantsuansambel Maljarka ja meie omad töötajad proovisid isetegevust teha,tantside Macarenat. Tantsuks mängis meile ansambel” Lihtsad poisid”,kes rahva kohe tantsupõrandale meelitas.


25.VEEBRUARIL TÄHISTASIME VABARIIGI AASTAPÄEVA PIDULIKU KONTSERT- AKTUSEGA.

PEO AVASID ERE  JA  RAGNE  LAULUGA”  OMA SAAR.”

LAUALT  EI PUUDUNUD KA KILULEIVAD.

OLUKORRAST  JA RIIGI  KAITSEST RÄÄKIS MEILE MARKO TIIRMAA.MUUSIKAT TEGI  IVAR- AUGUSTJA PIDULIKUD OLID KA KÕIK MEIE TÜDRUKUD


14.veebruaril oli meil lõbus sõbrapäeva pidu. Laulsime ja tantsisime Hans Murrandi akordioni saatel. Liikuma pani meid Anu Jonuks.


AASTA  2018


17.detsembril oli meil käsitöö näitus. Meie maja tublid meistertajad näitasid mida nende usinad käed on meisterdanud.


29.novembril oli meil kontsert.Juhan Vingel tegi oma lauludega ringi ümber Eesti.Lembit Mäeots näitas oma kunsti.


23.novembril oli meil Kadripäeva pidu.Muusikat tegi Meelis Külaots ja Marta Külaots andis ilusa kontserdi. Kadrid olid meil väga kenad.


MEIE  TUBLID  BOWLINGUMÄNGIJAD. MEIL ON IKKA TEGUSAD NAISED.


MEIE TUBLID TERVISEOLÜMPIAL OSALEJAD. KAHJUKS EI OLE KÜLL KÕIGIST PILTI.


TÄNANE LOOVUSRING SILVI JUHENDAMISEL OLI SÜGISENE


TÄNA OLI LILLESEADE TUND. TEHTI  IMEILUSAID LILLESEADEID.


TEISIPÄEVAL  ALUSTAS MAALIRING. VÄGA HUVITAV OLI JA ÕPETAJA OLI MEIEGA RAHUL.NEED MEIE ESIMESED KATSETUSED.


Täna käsitöötunnis ilusat paberikunsti…..


21. Septembril toimus Tartu Linna eakate orienteerumine. Meie päevakeskusest võttis osa võistkond SÜGISÕIED,KES SAAVUTASID ESIMESE KOHA!!!  PALJU ÕNNE NEILE!


12.SEPTEMBRIL TÄHISTASIME PÄEVAKESKUSES VANAVANEMATE PÄEVA.KÜLAS OLID PUHJA LASTEAIA LAPSED KOOS MUUSIKAÕPETAJA TRIINUGA.


2.MAIL TOIMUS MEIE PÄEVAKESKUSES ESIMENE VÄLISREIS.REET JA ERE VÕTSID ENDAGA KAASA 26 MEIE MAJA EAKAT JA PURJETASID ROOTSI KUNINGRIIKI.


VOLBRI NÕIAD on selleks aastaks päevakeskuses oma lendamist ja loitsumist näidanud.Küll on vahvad need meie maja eakad.!


19.APRILLIL KÜLASTASID MEIE PÄEVAKESKUST ARNOLD JA INGRID RÜÜTEL.Nende mõtlemapanevat toredat vestlust pikaajalisest abielust,tööst poliitikas,folkloorist ja murest Eesti tuleviku pärast oli kuulama tulnud saali täis eakaid daame ja neli mõtliku moega härrasmeest.Ürituse moderaatoriks oli Ago Pärtelpoeg.Soovime väärikale paarile head tervist ja rõõmsat meelt ja suured tänud,et meile külla tulite.

Suur rõõm oli teiega kohtuda.


11.APRILLIL KÜLASTASIME PÄEVAKESKUSE EAKATEGA OÜ LUKE FARMIMEIEREID.


28.MÄRTSI”REKLAAMIKLUBI”OLI PÜHENDATUD KEVADELE JA HUUMORIMEELELE13.VEEBRUARIL TÄHISTASIME SÕBRAPÄEVA JA VASTLAPÄEVA. LÕIME TANTSU LÕÕTSAMEHE ANTS JÄRVE LUSTAKATE LUGUDE SAATEL.


2017


26 septembril oli Tähtvere Päevakeskuses ajalooline päev. Eriliseks tegi selle peaminister
Jüri Ratas, kes on esimene peaminister, kes on kunagi Tähtvere Päevakeskust külastanud.
Peaminister andis ülevaate valitsuse tööst ja vastas lahkesti tartlaste küsimustele.Samuti
esines kohaliku valdkonna teemadel Riigikogu liige Aadu Must, kes andis selgitusi Rail
Balticu projekti kohta ja uue kavandatava tselluloosi tehase kohta.Päevakeskuse külastajate
poolt on tulnud positiivset tagasisidet ja siirast tänu, et meie vabariigi peaminister leiab oma
tiheda töögraafiku kõrvalt aega kohtuda Tartu väärikate inimestega. Peaminister tänas
eakaid panuse eest, Eesti Vabariigi ülesehitamisel.


23 augustil tähistas Tähtvere Päevakeskus 20-ndat sünnipäeva.Sügav kummardus Anne
Veskile ja Alan Vezikole,kes tegid selle päeva soojaks ja meeldejäävaks.
[supsystic-gallery id=’4′]


26.aprillil toimus Tähtvere päevakeskuses naljakuule pühendatud kohvikklubi. Nalja ja naeru jagus rohkelt.Tantsuks mängis Meelis Külaots.

[supsystic-gallery id=1]